Výhru Kľušova v derby sledovalo 400 divákov

Sportnet|14. apr 2015 o 00:00

Počas víkendu pokračovali boje v piatej futbalovej lige, skupine Šarišská.

Počas víkendu pokračovali boje v piatej futbalovej lige, skupine Šarišská. Po odstúpení Beloveže má okres Bardejov v súťaži šiestich zástupcov. V derby vyhral Gerlachov nad Dlhou Lúkou a Kľušov porazil Šibu.

TJ Busov Gaboltov – FC Pivovar Veľký Šariš 1:1 (1:1)

Góly: 27. D. Javorský – 15. Mihok

Gaboltov: Mačko – E. Kačmár, Peter Javorský, Ščešnák, R. Javorský, Mikula, D. Javorský, L. Kačmár, Pavol Javorský, Klimek, Vasiľko (65. Fornadeľ),

V sobotu TJ Busov hostil pivárov z Veľkého Šariša a ako sa neskôr ukázalo, všetko podstatné sa udialo v prvej polhodine. V pätnástej minúte Mihok prekonal domáceho gólmana Mačka, v 27. minúte zo štandardnej situácie vyrovnával D. Javorský. V 58. minúte videl hosťujúci Hritz druhú žltú kartu a porúčal sa pod sprchy. Domáci polhodinovú početnú presilovku nevyužili a tak po záverečnom hvizde sa body delili.

FK Gerlachov – TJ Slovan Dlhá Lúka 1:0 (0:0)

Gól: 76. Kaščák

Gerlachov: Lukáč – Ovčačík, Balužinský, Kačšák, Škvarla, Kundra, Koscelník, Jurko (72. Kamidra), Žarnovský, Pavúk, Carasec (90. Horbaj)

Dlhá Lúka: Čobej – Bučko, Marek Vilček, Matúš Vilček, Kožarik, Mizerák (87. R. Jurčišin), Surgent, P. Jurčišin, P. Šimco (76. S. Jurčišin), B. Šimco, Stachura

V zápase dvoch zástupcov okresu privítal Gerlachov celok Dlhej Lúky. V bráne hostí nastúpil opäť Čobej, v predchádzajúcom kole vychytal čisté konto. Aj na tohto brankára, ktorý kedysi hájil farby bratislavskej Petržalky v Lige majstrov, sa prišlo pozrieť dvesto divákov. Prvý polčas gól nepriniesol, oba celky pozorne bránili. Jediný gól padol v 76. minúte, keď sa zo štandardnej situácie presadil Kaščák a prekonal bezmocného Čobeja.

TJ Javorina Malcov – TJ Družstevník Záhradné 2:1 (2:1)

Góly: 21. Vaxmanský, 23. Buchala – 35. Krajňák.

Malcov: Mochnacký – Maňko, Džamba, Bilavský, Sviatkovský, Priščák (8. Bľanda), Vaxmanský, Bilý, Buchala (63. Džunda), Zajac, Bobalik.

Malcov prešiel v zime obmenou kádra a začiatok jarnej časti nezachytil. V nedeľu privítal Záhradné a ak chcel udržať kontakt s hornou časťou tabuľky, potreboval bodovať. V dvadsiatej prvej minúte sa presadil domáci Vaxmanský a hneď nato pridal druhý gól Buchala. Hostia dokázali odpovedať o dvanásť minút. V druhom polčase v 67. minúte po faule v šestnástke mali príležitosť pokutového kopu hostia, no Jaworský nedokázal skórovať a nevyrovnal. Do konca duelu už gól nepadol.

OŠK Kľušov – TJ Poľana Šiba 2:0 (0:0)

Góly: 57. Roháľ, 68. Novák.

Kľušov: Sobek – Pillár, Jurč, Liček, Kotuľak, Marek Novák (89. Čižmár), Soušek, Ničšák, Iľko, Martin Novák, Roháľ.

Šiba: Ondavský – Palša, Kaščák (73. Benka), Kučeravý, Martin Počurek, Haniš, Tkáč (49. Rančík), B. Hudák (46. Adamčík), M. Hudák, Ščasný, Marek Počurek.

Derby dvoch susedných obcí sledovalo až 400 divákov. V úvode sa oba celky rozohrávali a vo finálnej fáze si nepočínali práve najlepšie. Po bezgólovom polčase sa v 57. minúte na radosť obecenstva dostali do vedenia domáci, keď loptu do siete Ondavského poslal Roháľ. Šiba sa snažila vyrovnať, avšak Novák o jedenásť minút strelil druhý gól Kľušova. V závere si už hráči OŠK udržali čisté konto a radovali sa z dôležitých troch bodov.

Fakty – V. liga šarišská

Ostatné výsledky 17. kola: Demjata - M. Šariš 2:0 (1:0), G: Billy (11 m), Pyda. Uzovce - Chmiňany 4:1 (2:0), G: Pokuta 2, Demko, Ferko - Inaš.

Program 18. kola: Dlhá Lúka – Uzovce, Chmiňany – Kľušov, Šiba – Demjata, Malý Šariš – Gaboltov, Veľký Šariš – Šarišská Michaľany, Záhradné – Gerlachov.